Przedszkole

Niepubliczne Przedszkole Pszczółka Maja zostało otwarte w 2014 roku i jest placówką oświatową wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Pleszewa. Podlega Kuratorium Oświaty w Poznaniu i funkcjonuje zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 sierpnia 2010 roku. Przedszkole realizuje program edukacyjny zgodnie z Ustawą o Systemie Oświaty i korzysta z programów wychowania przedszkolnego zalecanych i dopuszczonych przez MEN, programów autorskich oraz nowoczesnych metod edukacyjnych.

Niepubliczne Przedszkole Pszczółka Maja mieści się w Pleszewie i prowadzi dwa oddziały:

ul. W. Warneńczyka 26 - Grupa Starszaków (5,6-latki) oraz Grupa Średniaków (4, 5-latki) - czynne od 6:30-16:30

ul. Podgórna 32 - Grupa Maluchów (2,5 i 3-latki) - czynne od 6:30-16:30

Zapewniamy:

Troskliwą opiekę w systemie całodziennym lub 5-godzinnym,

Komfortowe warunki, ciepłą i rodzinną atmosferę,
Wykwalifikowaną kadrę,

Realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego,
Zajęcia dydaktyczne, plastyczne, muzyczne, taneczne, ruchowe, gry i zabawy,
Naukę języka angielskiego poprzez zabawę,

Zajęcia z rytmiki,

Zajęcia sportowe - lekkoatletyka, piłka nożna,

Klub Młodego Odkrywcy,

Wycieczki i spotkania z ciekawymi ludźmi,

Udział w ciekawych projektach,

Współpracę z pedagogiem specjalnym, logopedą, terapeutą Integracji Sensorycznej,

Indywidualne podejście do każdego dziecka,

Mobilną tablicę ogłoszeń dla rodzica (aplikacja na telefon).

"Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, o tym jak żyć, co robić i jak się w życiu odnaleźć, nauczyłem się w przedszkolu.
Oto, czego się wtedy dowiedziałem:
- Dziel się wszystkim.
- Graj uczciwie.
- Nie bij innych.
- Odkładaj rzeczy na swoje miejsce.
- Sprzątaj po sobie.
- Nie bierz rzeczy, które do ciebie nie należą.
- Przeproś, kiedy kogoś zranisz.
- Myj ręce przed jedzeniem.
- Spuszczaj wodę w toalecie.
- Prowadź zrównoważone życie - codziennie trochę się poucz, trochę porozmyślaj, porysuj, namaluj coś, pośpiewaj i potańcz, pobaw się i trochę popracuj.
- Zdrzemnij się popołudniu.
- Wychodząc w świat, uważaj na samochody, weź kogoś za rękę i trzymajcie się razem.
- Bądź świadomy, że istnieją rzeczy niewyjaśnione. Pomyśl o małym ziarenku fasoli w plastikowym kubku: korzenie rosną w dół, liście rosną w górę i nikt naprawdę nie wie dlaczego. Tak dzieje się ze wszystkim.
- Złote rybki, chomiki, białe myszki i nawet małe ziarenko fasoli - wszystko przemija. My też.
- Pamiętaj o baśniach i przypomnij sobie pierwsze słowo, które poznałeś - najważniejsze ze wszystkich - PATRZ.
Bo wszystko, o czym musisz wiedzieć, tam gdzieś jest: złota reguła, miłość, podstawy higieny, ekologia, polityka, sprawiedliwość i zdrowe życie.
Bo, niezależnie od tego, ile masz lat, wciąż prawdą jest to, że kiedy idziesz w świat, najlepiej wziąć się za ręce i trzymać się razem".

Robert Fulghum