• image

Kadra

 

Maja Walendowska

Właścicielka przedszkola

Nauczyciel – wychowawca

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kierunków pedagogicznych, na specjalności wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. Ukończyła Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne na kierunku "Logopedia". Doświadczenie zawodowe zdobyła w Prywatnym Żłobku-Przedszkolu Kaczka Dziwaczka w Poznaniu na stanowisku nauczyciel-wychowawca w grupie trzylatków oraz na stanowisku opiekun w żłobku. Ukończyła warsztaty z zakresu komunikacji międzyludzkiej, zabaw muzycznych opartych na metodzie aktywnego słuchania muzyki według Batti Strauss oraz alternatywnych metod nauczania takich jak metoda projektu, czy story-line. Ukończyła kurs Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz Metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz. Odbyła szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy Pediatrycznej. Prywatnie mama małego Jasia. 

 

Maja Urban

Właścicielka przedszkola

Nauczyciel - wychowawca

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu na kierunku pedagogika, specjalność - edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, specjalność - rekreacja. Ukończyła Studia Podyplomowe na kierunkach: "Nauczanie języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej", "Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna z elementami rytmiki" oraz "Organizacja i zarządzanie sportem". Instruktorka pływania dzieci i instruktorka fitness. Wychowawca kolonijny, kierownik placówek wypoczynku, animator czasu wolnego mający doświadczenie w pracy w kraju i za granicą. Członek Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt systematycznie biorący udział w konferencjach i warsztatach nt. pływania dzieci i niemowląt w Polsce i na świecie. Uczestniczka warsztatów nt. komunikacji, sytuacji trudnych i rozwoju dziecka prowadzonych przez Dorotę Zawadzką oraz warsztatów "Dziecko z bliska" prowadzonych przez Agnieszkę Stein. Ukończyła kurs Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz szkolenia: "Elementy metody M.Montessori w placówkach niemontessoriańskich" oraz "Rozwój seksualny dzieci". Posiada wiedzę z zakresu Pierwszej Pomocy Pediatrycznej. Młoda, dynamiczna i uśmiechnięta osoba uwielbiająca pracę z dziećmi. Prywatnie mama Antka i Hani.                               

 

Agnieszka Stasiak

Nauczyciel - wychowawca

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu - kierunek pedagogika, specjalność - edukacja wczesnoszkolna z arteterapią oraz studiów magisterskich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: kierunek - pedagogika specjalna, specjalność - edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ukończyła również studia podyplomowych na kierunku "Integracja sensoryczna". Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła jako instruktor zajęć świetlicowych w Wiejskim Domu Kultury w Brzeziu oraz jako nauczyciel-wychowawca grupy 2,5-3-latków w Niepublicznym Przedszkolu „Leśne skrzaty” w Jarantowie. Uczestniczyła w warsztatach metodycznych nt. metod integracyjnych oraz w warsztatach wprowadzenia do pedagogiki zabawy prowadzonych przez Centrum Szkoleniowe KLANZA. Ukończyła szkolenie: "Elementy metody M.Montessori w placówkach niemontessoriańskich" oraz kurs języka migowego I stopnia. Posiada wiedzę z zakresu Pierwszej Pomocy Pediatrycznej. Otwarta, energiczna osoba, gotowa na nowe doświadczenia w pracy z dziećmi. Nauczyciel-wychowawca w Grupie Starszaków.

 

Anna Tasarek

Nauczyciel - wychowawca

Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu, kierunek - edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z językiem angielskim. Animator czasu wolnego, wychowawca wypoczynku. Ukończyła kurs polskiego języka migowego na poziomie A2 oraz kurs Metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz. Systematycznie bierze udział w szkoleniach oraz warsztatach metodycznych dot. gier i zabaw językowych dla dzieci. Uczestniczka szkoleń: „Metody kolorowych dźwięków w przedszkolu” i "Elementy metody M. Montessosri w placówkach niemontessoriańskich". Uczestniczyła w konferencji "Jak wspierać dzieci w rozwoju". Ukończyła szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy Pediatrycznej. Uśmiechnięta, kreatywna osoba. Ogromną radość sprawia jej praca z dziećmi. Nauczyciel-wychowawca w Grupie Średniaków.

 

Joanna Szymczak

Nauczyciel - wychowawca

Absolwentka studiów licencjackich im. A.Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu, kierunek - pedagogika, specjalność - edukacja wczesnoszkolna z arteterapią. Obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich, kierunek - pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła w czasie praktyk w Zespole Szkół Publicznych w Kowalewie, w Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie oraz w Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku Niezapominajka w Pleszewie. Ukończyła szkolenie: "Elementy metody M.Montessori w placówkach niemontesoriańskich" oraz "Rozwój seksualny dzieci", a także kurs języka migowego I stopnia. Odbyła szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy Pediatrycznej. Posiada zamiłowanie do prac plastycznych. Prywatnie mama Bartka i Zuzi. Nauczyciel-wychowawca w Grupie Średniaków.

 

Joanna Rybczyńska

Nauczyciel - wychowawca

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu, kierunek - pedagogika, specjalność - komunikacja i poradnictwo społeczne. Ukończyła również studia podyplomowe pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na tej samej uczelni. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła w czasie praktyk w Szkole Podstawowej nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich w Kaliszu, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie oraz w Niepublicznym Klubie Malucha Gucio w Pleszewie. Ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego oraz kurs języka migowego I i II stopnia. Odbyła szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy Pediatrycznej. Sumienna, wyrozumiała osoba, lubiąca nowe wyzwania. Nauczyciel-wychowawca w Grupie Starszaków.

 

Katarzyna Kantczak

Nauczyciel - wychowawca

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie – kierunek:  pedagogika, specjalność: edukacja wczesnoszkolna z edukacją przedszkolną oraz  Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – kierunek: pedagogika, specjalność: logopedia. Ukończyła  kurs na wychowawcę wypoczynku dzieci i młodzieży oraz szkolenie nt. „Opóźniony Rozwój Mowy – diagnoza i terapia”. Doświadczenie w  pracy z dziećmi zdobyła podczas praktyk w Przedszkolu nr 5 „Plastuś” w Koninie, Przedszkolu Samorządowym w Grodźcu, Szkole Podstawowej nr 8 im. Powstańców Wielkopolskich z Oddziałami Integracyjnymi w Koninie, oraz Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu. Odbyła szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy Pediatrycznej. Nauczyciel – wychowawca w Grupie Maluchów.

 

Anita Błaszczak

Asystent nauczyciela

W 2017 roku ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie. Obecnie rozpoczęła studia na WWSSE w Środzie Wielkopolskiej, kierunek – pedagogika, specjalność – edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z językiem niemieckim. Chętnie pomaga innym. Będąc w liceum jako wolontariuszka należała do Fundacji Ogród Marzeń. Od 2009 roku śpiewa w Scholi Lenartowickiej. Odbyła szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy Pediatrycznej. Uwielbiana przez najmłodsze dzieci.

 

Daria Jezierska-Ratajczak

Nauczyciel rytmiki

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Pleszewie, Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu oraz Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na kierunku Rytmika. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła w Żłobku Miejskim "Maciuś" w Swarzędzu, w Przedszkolu nr 3 "Słonecznym" w Pleszewie oraz w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Murowanej Goślinie. Od 2006 roku jest nauczycielem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Pleszewie. 

 

Anna Boniec

Logopeda

Ukończyła Studium Wychowania Przedszkolnego w Ostrowie Wielkopolskim. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytutu Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu na kierunku pedagogika, w zakresie wychowania artystycznego i wczesnoszkolnego. Studia magisterskie ukończyła w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego Kielcach, Filia w Piotrkowie Trybunalskim na kierunku pedagogika w zakresie nauczania początkowego. Dodatkowo skończyła kurs w zakresie terapii pedagogicznej dla nauczycieli prowadzących zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w kl. I-III szkól podstawowych. W zakresie logopedii ogólnej ukończyła Studia Podyplomowe na  Uniwersytecie Wrocławskim, Wydział Filologiczny- Instytut Filologii Polskiej. Jest nauczycielem dyplomowanym. Doświadczenie zawodowe zdobyła na stanowisku nauczyciela przedszkola, edukacji wczesnoszkolnej, muzyki i logopedy w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Tursku. Matka dwojga dorosłych już dzieci: Weroniki i Krzysztofa. Bardzo lubi pracę z dziećmi, zwłaszcza tymi młodszymi. Kocha góry (szczególnie Tatry) i morze. W wolnym czasie dużo spaceruje i jeździ na rowerze.

UWAGA! Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem